MIRT VAN KERESZT A KUPOLN?
Sajnos a koronakutatk egy rsze azt fogadja el, amit most lt, s ebbl addan egymsnak ellentmond irodalmak ltnak napvilgot. Teht, mint egy „dsztrgyat”, elemzik a ltottakat. s mit ltunk, ha rpillantunk a Szent Koronra? Egy ferde kereszt ormtlankodik a tetejn.
A keresztny egyhzak azt hirdetik, hogy „Isten felldozta „Szent Fit” bneink bocsnatra”, de ezt a gyarlsgot vissza kell utastanunk, hiszen Krisztus tantsaiban nincs sehol sz felldozsokrl, vrldozatokrl. Istennk nem leli gynyrt a mi szenvedseinkben, s nem „engeszteldtt ki” Szent Fia keresztre fesztst ltva sem. Istent csak a magyar np tudja kiengesztelni, de nem ldozatokkal, hanem sok – sok imval. (Lsd: Szzanya Medzsugorjben tett kijelentse: „A magyar np Isten engesztel npe.”)
A kereszt, mint megfesztsre hasznlatos eszkz, nem volt ismeretes a Szent Korona megptse idejben, s Krisztus Urunk gy ht – nyolcezer vvel ksbb szletett a fldre, teht a kupoln ktelenked kereszt nem odaill. A mi koronnknak semmi kze a judeo - keresztnysghez! Isten keblbl nem radhat ki kereszt.
A msik fontos dolog, ami kzelebb visz minket a talny megoldshoz, hogy si hitvilgunkban a Szentlelket slyommal szimbolizltuk. Erre vonatkoz sok trgy maradt az utkorra mr Mezopotmibl is, s ugyebr mi magyarok megtartottuk ezen hiedelmnket; ezrt tiszteljk a slymot, a Turult, s tartjuk a mi Istennk lelke szimblumnak. Az orosz mzeumokban is lthat hunoktl elrabolt koronagyjtemny, s akad kztk a Szent Koronhoz hasonl pldny is, slyommal a kupoljn.
A Szent Koront nzve, a kupoln trnol Atyaisten kpe mr gy kszlt, hogy a keblbl kiraml Szentllek szimbluma, a slyom lljon egy flgmbcskn. Felteheten a Korona vatikni rabsga idejn vgtk le a slymot, majd szereltek r egy keresztet azon meggondols alapjn, hogy a koronra rdolgozott apostolok fltt nem llhat a „pogny magyarok madara”!
rmmel olvastam mr olyan megnyilatkozsokat, miszerint kutatink egy rsze helytelennek tartja, hogy kereszt van az Atyaisten kebln, teht nem vagyok magamra hagyatott feltevsemben, noha n vagyok az els, aki a slymot megemlteni btorkodik.
VIHAR „VRS” KRL
A Pantokrtor kp rsjeleit 2001 – ben fejtettem meg, s megkldtem a miskolci Nagy Lajos Kirly Blcssz Egyeslet (egyetem) smagyarkutatinak. Azta semmi hr nem rkezett tlk munkmrl, minden bizonnyal nagy elfoglaltsguk miatt. Pedig j lett volna konzultlni a tudsokkal, hiszen mindannyiunk rdeke az igazsg feldertse.
Ugyanis n mr idstelen idk ta hirdetem azt, hogy a Szent Korona volt a vilg koronja. Elg nem szp dolog, hogy a nagy szakemberek nem akartak hozzszlni a tmhoz, hiszen munkm sikere nem csak Magyarorszg, hanem Eurpa, valamint a vilg trtnelmnek bizonyos rszeit is megvltoztatja. De nem rt engem tmads megfejtseim miatt, gy nem rszesltem olyan kegyetlen elbnsban, mint egyik fiatal tudsunk.
Igen rdekes cikk jelent meg a Buenos Airesben szerkesztett si Gykr 1999. pr. – jn. – i szm 82. oldaln „Vrs vihar Thba fltt” cm alatt. Ennek lnyege az, hogy Vrs Gyz kisott egy kirlysrt, melyet elzleg mr kiraboltak, s melyben egy kpolna is volt. A neves fiatal tuds elismersekben rszeslt, st mg Orbn Viktor is fogadta t, s tmogatst grte a tovbbi munkhoz…….
Aztn eltelt egy kis id, s azok az emberek, akik elzleg elismertk Vrs Gyz munkjt, ezkzltek egy Pl fordult, s lehordtk a fiatal tudst mindennek, mg az etikai szablyokat is felrgtk mrgkben. Hogy pontosabban szt rtsnk, egy .n. „kicsinlsi hajszt” kezdtek ellene! Merthogy Vrs „fiatal” is, meg szerencss is volt! Aztn az is baj volt, hogy utoljra 1964 – ben egy lengyel kutat tallt kirlysrt! Csupn ezrt, Vrs Gyz „nem tallhatott mltnak arra, hogy kirlysrt talljon?”
Szval az illetkesek mindent elkvettek, hogy kihzzk a sznyeget Vrs r lba all!
Ez a nagy szakmai fltkenysg lemrhet volt a „tl okosok” megnyilvnulsn, hiszen korban valamennyi taln nagyapja is lehetne Vrs Gyznek, s k formlnak jogot a sikerekre, a fiataloknak „coki”! De a lott nyeremny sem, az sogats sikere sem kttt letkorhoz! Mert ha csak az regek nyerhetnnek a lottn, akkor mr sok kerlt volna rm is, de Fortuna istenn nem gy rendelkezett……. Aztn az is igen szembetn, hogy azok fordultak a fiatal tuds ellen, akik mr elzleg elismertk sikert! Mi lehetett az oka, mi idzte el az ellenszenvet? Mert gy vlem, valami ms oka is lehetett a dolognak, hiszen Vrs Gyzt mg dilettnsnak is lehordtk. Szval nem csak a szemlye, hanem elssorban munkja ellen indult a megsemmistst clz rgalomhadjrat! Mi lehetett Vrs Gyz megbocsjthatatlan bne?
Sok minden nincs mg kellen megvilgtva strtnetnkbl, s ha akadt is nhny elnynket szolgl informci, tbbnyire nem jutott el hozznk. De ha el is jutott, a kommunizmusra eskt tett magyarorszgi tudskar, lkn az idegen identitsakkal, az internacionalizmus eszmit szolglva ersen elferdtette. Szerencsnkre azta egyre ersdik a nemzeti oldal s informl minket az ifjabb generci. me, egy idzet az Arany Tarsoly 2006. oktber 1. 4. szm 31. oldalrl:
„Kik ptettk a Nagy Piramist?
Tbb mint 12 ezer vvel ezeltt a Krptok vidkrl Egyiptomba ment 900 llek, Ra – Ta fpap vezetsvel, ahol irnytsa mellett plt fel a Nagy Piramis……. – mondja Cayce Edgar: Jzus trtnete cm knyvben” (New York, 1970.)
Az itt bemutatott idzet szerint nem a frak ptettk a piramisokat (?), hiszen tizenktezer vvel ezeltt mg nem ltezett az a „fekete fej” rteg, amely puccsal maghoz ragadta a hatalmat Egyiptomban! Miszerint a piramis ptsi idejrl s mdjrl fellltott elmletek s tanok megtveszt clzattal fogalmazdtak meg, melyek a mai trtnelem tananyagai. (n nem ktlem Cayce Edgar megllaptsa hitelessgt, mivel 13. 000 vvel ezeltt magyar ni csontvzat s egy jl megptett haj roncsait stk ki a San Francisco melletti szigeten.)
De gondoljunk csak bele a trtntekbe:
900 „llek” ment le Egyiptomba. Ez nem jelent 900 munkst, hiszen akkor mg tbbnejsgben lt npnk! Minden embernek volt 3 – 4 felesge s egy csom gyermeke! Ezek szerint a „munkavgzk szma” ugyan mennyi lehetett? Semmikpp sem volt elegend ahhoz, hogy a Nagy Piramist megptse. Azt sem llthatjuk, hogy rabszolgk ptettk a piramist, hiszen 12. 000 vvel ezeltt „Aranykor” volt, s akkor mg nem ltek idegen npek a fldn, gy nem lteztek rabszolgk sem! Ennek alapjn Mzes piramispt npnek trtnete is kitallt mese! (Ezt vallottk New York trtnszei is mr az 1980 – as vekben.) a piramis mgis megplt, s az a korszer technolginak volt ksznhet.
Amint ltjuk, a piramisokat valsznsg szerint nem az „egyiptomiak”, azaz a „fekete fej” frak ptettk meg, teht nem azon clzattal kszltek, hogy a frak temetkezsi helyei legyenek! Valami ms clbl pltek meg, de a mai tudomny mg nem dertette ki, hogy mi volt az. Az asztrolgusok mr megtttek egy tmt, de az csak felttelezseken alapszik, ugyanis – br van – de nem bizonytott az asztrolgiai sszefggsek mirtje. Nincs megfelel hitvilgi alapja, mert csak feltevsek, terik halmaza, amit eddig „megllaptottak”, s rezni rajta a valszntlensget. n jelen pillanatban azon az llsponton vagyok, hogy br nmi kze van a piramisok helyzetnek az gitestek llshoz, de az eddig feltrtak mgtt sokkal nagyobb titkok rejtznek, mint azt a szakemberek kpzelnk! Vajon mi lehet az? Szerintem nem az gitestek llsa jtszott abban elsdleges szerepet, hanem valamilyen ltalunk mg nem ismert hiedelem ksztette npnket a piramisok megptsre, mely hitvilg emlkt a frak tntettk el. (Hasonlkpp bnt el az smagyar hitvilg emlkeivel haznkban a judeo – keresztnysg. Mindent eltntetett, mindent tnkre tett, ami shitnkkel, strtnelmnkkel kapcsolatos volt. gy is mondhatnm, hogy a Vatikn gyarmatostotta Magyarorszgot.)
Ezzel nem becslm le tudsaink fradozst, hiszen n annyira sem lettem volna kpes, mint k, csupn az eddigi magyarzatokkal nem vagyok elgedett. Rejtlyes fogalmak lebegnek az terben, de bzom abban, hogy egyik vagy msik nap, fny fog derlni minden titokra.
Itt most nem azon van csak a hangsly, hogy mirt pltek a piramisok, hanem azon, hogy mikor pltek? ! Megltsom az, hogy a frak, az „istenkirlyok” azrt vettk birtokukba a piramisokat, hogy halluk utn benne temetkezzenek s „megistenljenek”. Mert a piramisokat az „Istennek ptettk” a Krpt – medencbl leutazottak – csak azt nem tudjuk milyen hiedelemvilg vagy meggondols ksztette az ptket. A piramisok feliratai hamis adatokat tartalmazhatnak, hiszen az istenkirlyok parancsait hajtottk vgre azok, akik a vseteket ksztettk. A hazugsgot s a valsgot egyarnt belevstk a falakba, hogy letket mentsk vele. Minl tbb anyagot ismernk meg, annl tbb titok merl fel elttnk, s vr mg megoldsra.
Remlhetleg fny derl hamarosan minden krds mirtjre, tbbek kztt arra, hogy mi lehetett az, amitl a frak a „megistenlsket” remltk. Ezt j lenne megtudnunk.
Itt most az a krds, hogy mikor plhetett az a szently a felttelezett kirlysrban? Azt mr tudjuk, hogy a koptok hasznltk, de mg mindig kidertetlen a megpts megkzelt ideje. Hogy mgis megtudhassuk a kort, nzzk meg alaposan a szently vagy kpolna mennyezetn tallt festmnyt:
Amint a kpen lthat, a Teremt Atyaistent brzolja, bal kezben tartott knyvvel, mg jobb kezt karemels ksretben intelmet s tletet mutatva emeli fel. A Teremt Atyaisten jobb oldaln lthat a Holdsarl egy KR – ben, mg bal oldaln szintn egy KR – ben a Napot lthatjuk, mghozz egy virg formjban, ami meg nem ms, mint a magyar np szimbluma, a ROZETTA!
Mint ismeretes, ez a kp visszavezet minket a „Napisten, Kristen” imdata fel, de mg annak is meghaladja kort, hiszen rozettval van szimbolizlva a magyar np a festmnyen! Ennl fogva a vzzn eltti korra tehet a kpolna vagy szently megptse? Csak annyit tudunk megllaptani rla, hogy a szently kpe jval a Szent Korona megptse utn kszlhetett.
Vrs Gyz – megltsom szerint – egy olyan emlkre bukkant, ami a trtnelmi korokat elzi meg, vagyis az Aranykorbl maradt rnk! (Itt megint clszer megemlteni, hogy a Krpt – medencbl kltztt le 900 llek 12. 000 vvel ezeltt piramist pteni! Br lehet, hogy a mr emltett szently valamivel ksbb is plhetett a megjellt 12. 000 vnl, de ez mr nem lnyeges.)
me, megtalltam Vrs Gyz egyik igen nagy, megbocsjthatatlan bnt: A vzzn eltti korban, azaz „Aranykorban” plt magyar szentlyre bukkant! gy mr jobban rthet, hogy mirt trt el a szakmai fltkenysg az „elvtrsakbl”.
De van mg egy, legeslegnagyobb „bne” is a fiatal tudsnak! Mgpedig az, hogy a szently Teremt Atyaistent brzol festmnye, rtelmi megfelelje a Szent Korona kupoljn lthatnak – nmi kis eltrssel! Nzzk ht meg, miben hasonlt a kt festmny egymshoz:
Lthat a kpen a Hold, azzal a klnbsggel, hogy a szentlyben az Atya jobbjn van, mg a Szent Koronn, a baljn.
Ott lthatjuk a ROZETTT is – virgszirmos Napbrzolsban, mg a Szent Korona kupoljn egy mszaki rajzhoz hasonl formban van jelen. Ez a rozetta brzols igazolja azt, hogy a Szent Koronn lthat Napkerk valban rozettt jelent.
A Teremt Atyaisten bal kezben knyvet tart, jobbjt intn, tln emeli fel.
KR – ben brzoltak a kpjelek.
Ezekbl az llapthat meg, hogy a kt kp szoros kapcsolatban ll egymssal. Tekintettel arra, hogy a szently kpt Thbban festettk, s ott is ismeretes volt a Szent Korona kupolja kpe; ebbl lthatjuk azt, hogy a Szent Koront ott, Egyiptomban is ugyangy tiszteltk, mint itthon, a Krpt – medencben. Ez meg azt jelenti, hogy a Szent Korona uralma kiterjedt arra a terletre is. Igen, a Szent Korona nem csak a Krpt – medence, hanem a vilg koronja is volt sok ezer ven t. Ezt egyre tbb bizonytk tanstja. Megllapthatjuk ht, hogy a thbai fresk a Szent Korona si megptsi kort igazolja, a kett kztt szoros kapcsolat ll fenn. Ennl kzzelfoghatbb bizonytkra nincs szksg, a kt Teremt Atyaisten kp minden titkot elrult neknk.
Mindebbl az hmozhat ki, hogy a nagy tvolsg ellenre is megrkttetett a Szent Korona hatalma Egyiptomban – mghozz abban az idben, amikor mg ltalunk nem ismert nven szerepelt az emltett terlet. Ez alatt azt kell rtennk, hogy mi mg nem tudjuk, hogy mi volt Egyiptom neve az Aranykorban. Ezt sajnos mg az rsokbl sem tudjuk kihmozni, gy be kell rnnk a szently freskja zenetvel.
Sajnos a mi trtnszeink mg nem adhatjk el mindazt, amit ezzel kapcsolatban tudnak, mert egyrszt a mg letben lev marxista kollgk, msrszt a haznkat bitorl internacionalistk martalkai lehetnek miatta. „Az Isten malmai lassan, de biztosan rlnek”, s remlheten rvidesen eljn az a nap, amikor szra nylnak a betapasztott szjak. Mi igaz szeretettel gratullunk Vrs Gyznek, s hlt adunk Teremt Atynknak, hogy egy j magyar szvvel ldott trtnsz akadt r arra a szentlyre.
MIRT S HOGYAN PLT MEG A SZENT KORONA?
Ez a ttel igen sok kvnalmat tmaszt az ember el. Lehet azt is mondani, hogy csak felttelezsen alapul terikat ezkzlhetnk rla, de ha jl belegondolunk, logikai alapon – s szerintem csak gy – lehet magyarzatot adni a feltett krdsre.
Megltsom szerint a helyzet a kvetkez:
Mint ismeretes, kt fldntli er vvja harct: a j kzd a gonosz ellen. Ebbl a j a mi Teremt Atyaistennk, a gonosz meg az rdg.
A Jisten megteremtette a fldet, s rajta az dent is, amit ma Krpt – medencnek neveznk. Az is bizonytott, hogy Isten megteremtette a magyar npet, s ezrt lthatjuk npnk jelt Isten szimblumban. Hanem a Jisten tudta azt, hogy az rdg valami rettenetes rosszat forral az Isten npe s az den ellen. s tudhatta Atynk, hogy az a rossz be is fog kvetkezni, ezrt a fldre kldtt Tltosait felvilgostotta a vrhat katasztrfkrl. (Nem tarthatjuk vletlennek, hogy az egyhz irt - hadjratot indtott a Tltosok, igricek, smnok ellen, s mindent elpuszttott, ami emlknk mg ltezett si hitvilgunkbl.)
(A Tltosok fldre szletett emberek, akik ugyangy lttak napvilgot, mint minden gyermek, hanem felnve ers lelkek s szoros kapcsolatban llnak az Istennel. Tltossgot megtanulni, elsajttani nem lehet. Tltost csak Isten rendelhet a fldre!)
A Jisten ltta a jvt, s tudta, hogy mire kszlt az rdg. Tudta azt, hogy a fldn meg fog sznni az Aranykor, s utna ms, gykrtelen npek fognak keletkezni, akik azrt lesznek teremtve, hogy a magyar npet elpuszttsk. Az Atya tudta azt is, hogy a fld dent is birtokba fogja venni az rdg, s hogy htezer vig uralni fogja a fldkereksget, de az teremtmnyt, a magyar embert nem fogja tudni elpuszttani a gonosz, hiszen Atynk nmi vdelmet nyjt neknk, a gonosz llek hatalma ellenre is.
Npnk megmentse rdekben fordtott gondot szeret Istennk haznk megmentsre is. Tudta azt, hogy az Istenanya kedves fldjt, az dent, nagyon sok baj fogja rni. Ellensges rzlet npek fogjk krbe venni s fel fogjk szabdalni, rkre meg akarjk majd szntetni, npnk irtsa, megtizedelse ksretben.
Azzal is tisztban volt Atynk, hogy hatalmi hborskodsok, trnviszlyok fognak keletkezni, s tbb, nem arra mlt ember plyzik majd a kirlyi szkre.
Az Atya teht parancsot adott a Krpt – medencben lev embereinek, hogy ptsenek meg egy olyan koront, amellyel csak az Isten ltal kijellt embert lehet megkoronzni, vagyis:
Csak szakrlis fejedelem fejre kerljn a Korona, vagyis: a Szent Korona vlasztotta ki a kirlyt a jelltek kzl. (A vilg minden kirlyi s csszri koronja kzl egyedl a Magyar Kirlyi Szent Korona rendelkezett olyan fldntli hatalommal, hogy vlassza meg a kirlyt, s ily md csak Isten kivlasztott embere lehetett az j uralkod. A Korona megronglsa, tptse utn mr akrmilyen ktes jellem embert megkoronzhattak vele, gy mg a Habsburgokat is.) Valamint meghagyta azt is a Jisten, hogy a Krpt – medence elemeit ptsk bele a Koronba gy, hogy az egyben Isten hajlka is legyen. (Ez alatt az rtend, hogy orszgunk elemeit gy kellett belepteni a koronba, hogy – materialista szemszgbl magyarzva – kozmikus sugrzst rjenek el vele. A Krpt – medence elemeit meg azrt kellett a koronba pteni, hogy az ltal a Szent Korona birtokolja az orszgot. Ezrt ll fenn az a ttel, hogy Nagy – Magyarorszg a Szent Korona tulajdona. (Ezrt nem adhat el egy talpalatnyi fld sem haznk testbl! Azon idegenek, akik mgis terleteket, ingatlanokat vsroltak eddig, a zsid – kommunista llamhatalommal paktltak ssze. A megvsrolt terletek elkoboztatnak rvidesen. A rgi rend reinkarncija folyamatban van, s fldi hatalom nem akadlyozhatja meg lefolyst.) Amikor eldeink a Szent Koronra tettk eskjket, azzal eskjket az Istenre, a Hazra s a Nemzetre is tettk! Mert mindezt magba foglalja a Szent Korona.
A feladattal megbzott emberek aztn sszegyjtttk a Krpt – medence fmes s nem fmes elemeit. Elksztettk a korona vzt, melyet antimont s tellrt tartalmaz aranybl ksztettek. Ugyanis az egyik elem csak Erdlyben tallhat, s csak az ottani aranymvesek ismertk a kt elem arannyal val sszetvzse mdjt s titkt. (Ez klns sznt adott az aranynak. Az emltett mdszer titka tllte a vzznt, s sok antimon – tellr tvzet arany a szkely hajsok rvn jutott le Egyiptomba, ahol a frak koronikat, kszereiket ksztettk belle.)
A korona vza utn a tbbi elemet mkdsk szerint ptettk a koronba, s mszereikkel mrtk elektromos s mgneses egymsra hatsukat. Abban az idben a mai Alfldet mg tenger bortotta, a gyngyk a magyar tengerbl kerltek el, teht „a Krpt – medence minden terlete” bele volt ptve a koronba. Mivel kozmikus sugrzst rtek el az Isten ltal elrt mdon, s mert isteneink kpe kesti a koront, gy isteneink lakhelyeknt tiszteltk, s neveztk el Szent Koronnak. Ugyanis a kozmikus sugrzs ltal csak tisztalelk, szakrlis fejedelmet lehetett megkoronzni vele, mert a korona rzkelte az emberben lev elektromos rezgseket, s ha nem tallta megfelelnek a kivlasztott egynt, kislssel reaglt r, amitl az egyed sokkot kapott. A bntudatban l ember testben az elektromos rezgsek magasabbak, mint a lelkileg kiegyenslyozott egyn. (A Szent Korona sugrzsra vonatkoz szjhagyomnyok ugyan maradtak rnk, de sajnos tbbnyire feledsbe merltek mr. De mg megemltsre kerlhet, hogy Knyves Klmn fejn megforgott a Korona, vagy az egyik – msik kirly lova botlott meg, vagy II. Jzsef nem merte a fejre tenni a Szent Koront, mert attl flt, hogy sokkot kap tle. De ezek az emlkek mr csak a megronglt koronrl maradtak az utkorra. Az eredeti Szent Koronrl sajnos nem maradt fenn emlk mg szjhagyomny tjn sem.)
A Szent Korona gyalzatos megronglst eszkzl helyeken - felteheten a Vatiknban, Bizncban s Bcsben – kell lennie a lecserlt rszeknek, melyek majd Isten akaratbl vissza fognak kerlni a Szent Koronra. A vilg az jraleds tja fel vette az irnyt, s ennek kzppontjban a mi Szent Koronnk ll.
Mint mr emltsre kerlt, a Szent Korona klnleges anyagi sszettele (a tellr s antimon) igazolja azt, hogy a Krpt – medencben plt meg, mghozz Erdlyben! A Pantokrtor kp rsjelei bizonytjk a megpts kort, mely a vzzn eltti idre tehet. Jllehet, a renk maradt Tordos, – Krs – vlgyi kultra, mellyel eddig megismerkedtnk, a vzzn utni kort tkrzik, de abban az idben nem plhetett a Szent Korona, hiszen a fld egyenslyi helyzete miatt mg sokig sjtottk termszeti csapsok a katasztrft tllt npet. Plda erre Tatrlaka is, ahonnan hirtelen kellett elmeneklnie a lakossgnak. Erre utal tbbek kztt az is, hogy a tzhelyen maradt a fazk, amelyben telt fztek. Minden bizonnyal iszapradat vagy fldcsuszamls volt a katasztrfa okozja. A np meneklt. Hol ide, hol oda…….
Teht abban a korban, a magas technolgia megsznte utn mr nem kszlhetett a Szent Korona, hanem csakis a vzzn eltti idkben, taln kt – hromezer vvel megelzve a nagy katasztrft. Mint mr megllaptdott, a Szent Korona Erdlyben plt meg; ezt az arany tvzelemei is igazoljk. Ezek szerint a „szkelyek” voltak a megptk, ezrt velk is kell foglalkoznunk.
Kik voltak a szkelyek?
A vzzn eltti vezredekben tenger bortotta a mai Magyar Alfldet. Mivel tengernk volt, gy termszetes md a hajgyrts is egyre fejldtt, s olyan hatalmas hajkat ptettek, amelyekkel tszelhettk az cenokat is. Hajink eljutottak szerte a vilgba, s a hajkon utaz tudsok tartottk a kapcsolatot a vilgban szertelt npnkkel. Akkor Erdlyben lehetett az orszg fvrosa, mert ott volt a „vilg kapuja”. Az ott szkel vilgkirly gondoskodott arrl, hogy a haznkon kvl lt np lpst tudjon tartani a hazai tudomnyokkal, korszer technolgival. Mivel a kirly ott lakott, ahov befutottak a hajk, gy azt a lakhelyet szkhelynek neveztk. Az ott lt npet pedig az orszg lakossga szkhel – nek titullta, mivel a kirlyi szkhely vrosa s krnyezete volt a lakhelyk. Ez ugyanolyan jelzje volt az ott lakknak, mint manapsg mondjuk: „pesti ember” vagy „ngrdi ember”.
Az uralkod „szken” lt, s nem fotelban, de nem is trnon, hiszen a trn nem magyar sz. A kirly teht szken lt, s ennek alapjn maradtak rnk erre vonatkoz helysgnevek is, mint pl.: „Kirlyszk”. De a trvnyszk, a „megye szkhelye” is uralkodssal kapcsolatos fogalmak, melyek a kirly megbzsbl mkdtek.
rdemes most idzni Petfi Sndor versbl:
„Itt a nyilam, mibe ljem?
Kirlyi szk ll elttem….”
Innen ered ht a szkelyek neve, hiszen szkely npfaj vagy npcsoport soha nem ltezett. Petfi sem trnt rt, hanem „kirlyi szket”, teht lt mg a fogalom jelentse az korban.
Mivel hajs npe is volt Erdlynek, s a szkhel hajsok jrtk be a vilgot, ezrt az idegen npek feljegyzseiben is szerepelnek. Elnevezsk felteheten grg eredet, ennek formjval gyakran tallkoznak a trtnszek, ez a „SECULI”.
Elemezzk ezt az elnevezst: SEC – U – LI.
Ha figyelembe vesszk az idegen ember helytelen beszdmdjt – klnsen a grgk torztsait – akkor btran, de szksgszeren kiemeljk az U – t, s egy E – t tesznk a helybe, ezt kapjuk: SEC – E – LI
Ami megfelel a magyar „SZK – E – LI” – NEK.
Be kell mg egy H – t illesztennk a szba, hogy rtelmes legyen a kapott sz, s mert gy helyet hatroz meg. gy nyerjk a: SZK – H – E – LI szt, mely mr hasznlhat helyhatrozknt is, de szemlyre mondva jelz is lehet. Fejtegetsnkkel jutottunk el oda, hogy a Szent Koront a „SZKHELIEK” ptettk meg.
A ksbbi idkben, felteheten a Habsburgok uralma alatt knyes dologg vlt, hogy „szkhel” legyen Erdly, mert akkor nyoma marad annak, hogy ott szkelt a vilgkirly, ezrt fondorlatos mdon tkereszteltk a volt szkhelyen lt npet, a „SZKELY” nevet adva nekik. Ezzel egy nemzetsget kreltak a kirlyi szkhelyen lt npbl, holott olyan npfaj vagy npcsoport azeltt nem ltezett! k alapjban vve csak a „nemzet eleji” csoportot alkottk, de tkeresztelsk folytn „buta, barbr, bocskoros” np szintjre sllyesztettk ket.
A SZENT KORONA MATEMATIKJA
Nhny vvel ezeltt abban a szerencss helyzetben voltam, hogy az Amsterdamban l dr. Borbola Jnos, nagyszer tudsunk, knyvei tiszteletpldnyaival lepett meg engem. gy az munkja rvn szereztem tudomst arrl, hogy bizonytott mdon, a piramisptk magyarok voltak. Nagyon rdekesen s lenygzen adta el neves tudsunk az „Olvassunk egytt magyarul” c. knyvben, hogy az ott lt emberek, a piramisok pti, „szmokban beszltek”. Ugyanis minden szhoz egy szm kapcsoldott, avagy fordtva.
Sajnos Borbola r nem merlt bele mlyen a mdszer eredete kutatsba – felteheten nem volt megfelel anyaga s segdeszkze, ami ltal megfejthette volna a „szmokban val beszls” titkt.
n csupn megjegyezni kvnom, hogy azrt tnik gy, hogy „szmokban beszltek” a piramisptk, mert ismertk a lyukkrtya rendszert, vagy olyan szmtgpes eljrst hasznltak, amelyben minden szm betse kiadott egy, a szmhoz tartoz szt vagy nevet. Mi sem egyszerbb, mint betni a gpbe az 1 – es szmot, s a kszlk lerja, hogy „Isten”. Ha betik a 2 – es szmot, akkor a gp lerja, hogy „Fiisten”. Ez lehet ht a titka annak, hogy a piramisptk „szmokban beszltek”. Ugyanis Borbola rnak csak az rs kerlt a kezbe, a beszd mdjrl nem kapott hangszalagot! Miszerint az kvetkeztethet ki, hogy a piramisptk nem „szmokban beszltek”, hanem szmokban rtak, vagyis szmtgpet, vagy lyukkrtya gpet hasznltak!
Ezt leginkbb a modern leltrozshoz hasonltanm, ahol az rucikkek neve el a leltri szmot is fel kell tntetni. Az anyagot feldolgoz hivatal adminisztrtora csak a szmokat ti be a lyukkrtya gpbe, s azzal rgzti a leltranyagot. Egy ehhez hasonl, vagy ezzel azonos mdszert ltok a „szmokban beszls” mgtt meghzdni. Tisztban vagyok azzal, hogy nagyon nagy rizik kimondani a valsgot, hiszen mi gy tanultuk, hogy rabszolgk vontattk a hatalmas ktmbket, s egymsra helyeztk. A trtnszeket gyakran magval ragadja a fantzia, s olyan elkpeszt terikat fabriklnak, hogy az ember hta is libabrs lesz tle! Nem ktelkedhetnk viszont Borbola Jnos munkjban, s el kell fogadnunk megllaptst. Ezzel prhuzamosan be kell ltnunk azt is, hogy az emberek nem gy rdekldtek egyms hogylte fell, hogy: „312, 453, 26” (hogy vagy pajts?), hanem ugyangy beszltek, mint mi manapsg; hanem a szmokat csak gpi feldolgozs esetn hasznltk. rtend ez alatt az, hogy szmokban nem lehet beszlni. A szerz, br ezt lltja, ugyanakkor megllaptotta azt is, hogy a piramispt np magyarul beszlt. Mrpedig a magyar npnek volt nyelve, s gazdag szkincse, s nem kellett szmokat nygdcselnie ahhoz, hogy rtekezni tudjon! Mert ha szmokban beszltek, akkor nem beszltek magyarul, ugyanis a mi npnk sajt nyelvt hasznlta trsalgs kzben, mg a szmokkal a matematiknl bajldott. Ez taln gy logikus, s szrevtelem ltal nem is csorbtottam a szerz nagyszer megltst, csupn kiegsztettem sajt gondolataimmal.
Borbola r msik, igen jelents munkjt a Szent Korona mretezseirl rta, mely ugyangy remekmnek tekinthet.
Neves tudsunk a Szent Koronrl levett metrikus mreteket szmtotta t – szerinte – egyiptomi mrtkekre. Ennek eredmnye folytn trteket kapott, s ez nyitotta fel a szemem, egy rgi emlk elevenedett meg elttem a „Kirlykrk” tanulmnyozsa kzben.
Olyan nyolc – kilenc ves lehettem, amikor desapm beszlt nekem az smagyar szmtsokrl. Elmeslte, hogy Szibriban az egyik fogolytrsa trtnsz volt, s nagyon sok ismerettel rendelkezett. Attl az embertl tanulta meg az smagyar szmolst s mrst, amit be is mutatott nekem. Csupa trtek szerepeltek a szmolsi mdban. Mivel n mg nem tanultam trtekrl, ezrt nem erltette velem desapm az smagyar szmols elsajttst, de meggrte, hogy majd ha trtekrl fogok tanulni, sor fog kerlni az „tanfolyamra”. Sajnos abbl nem lett semmi, mert az letkrlmnyeink rosszabbak lettek, s kiment mindkettnk fejbl a dolog. Az v ell val meneklseink izgalma kimosta fejnkbl az smagyar szmolssal val bajldst.
Viszont Borbola Jnos knyvben azokat a szmolsokat vltem felismerni, s nagyon megrltem annak, hogy a szerz megrktette az utkor szmra! Klnsen az azta eltelt id folyamn kerlt elm tbb arra val utals, hogy a piramisokat magyarok ptettk, teht ketts rtelemben is magyar emlkkel llunk szemben.
Valban az lehet az igazsg, hiszen mint Cayce Edgar rta „Jzus trtnete” c. knyvben, 12. 000 vvel ezeltt 900 llek ment le Egyiptomba piramist pteni. A piramis ptshez matematikra volt szksg, s a Nagy Piramist tizenktezer vvel ezeltt ptettk, amikor mg nem ltezett az egyiptomi kultra, nem ltek a frak. gy nem ktlem, hogy az desapm smagyarkutat fogolytrsa, aki sajnos soha nem trt haza a fogsgbl, azonos szmolsi mdokra lelt valahol, mint Borbola r, s gy hlsak lehetnk Borbola Jnosnak, hogy megmentette az anyagot az utkor szmra.
Termszetes is, hogy a Szent Korona a Borbola Jnos ltal bemutatott szmols s mrs alapjn kszlt, hiszen ms szmtan nem is ltezett abban az idben. Eurpban s Amerikban egyarnt az smagyar szmols s mrs volt ismeretes, amit a nmetek zoll – nak, az angolok inch – nek neveznek. Az egysges mrtkegysg, a metrikus rendszer elfogadsa s bevezetse eltt, haznkban is a „lb, l, hvelyk, ak, ice, pint, stb.” mrtkegysgek voltak hasznlatban.
Kt igen nagy dolog fzdik Borbola r nevhez:
Az egyik az, hogy felismerte azt, hogy a piramisptk „szmokban beszltek” (vlemnyem szerint szmtgpet vagy lyukkrtya gpet hasznltak), a msik pedig az smagyar szmols s mrs tkletes megrktse. Ksznettel tartozunk ezrt nagyszer tudsunknak.
A SZENT KORONA S CMERNK MEGGYALZSA
Igen rdekes dolog, hogy a vilgon sok kirly uralkodik, s sok korona lthat, de mg nem foglalkozott soha senki az orszgok koronjval. Nem, mert termszetes volt, hogy minden kirlynak volt koronja, akadt olyan is, akinek tbb is llt rendelkezsre.
Nagy ltalnossgban nem foglalkoztatta az embereket a tma. Tiszteletben tartottk a koront, s tbbnyire a kirlyt is.
A Szent Korona kivtelt kpez, mivel nem csak egy koronzsi eszkz, hanem magban vve is szimbolizlja az orszgot, mg kirly nlkl is. Ezen, s egyb tulajdonsgai ltal a vilg minden koronja fl emeltetett.
Mint a szhagyomnyok lltjk, a Szent Koronnak klns ereje van, mg gy, agyonronglt llapotban is. Ezen fell, tzezer ves titka is foglalkoztatta az emberisget s gy ismeretes, hogy a Pantokrtor rsjeleiben rejlik a Szent Korona legnagyobb titka. Teht minden megadatott ahhoz, hogy tiszteletben tartsuk s tartassuk minden emberrel.
Az si Gykr 1991. jl. – aug. 4. szm 128. oldaln jelent meg az itt bemutatsra kerlt, a Szent Koront, Magyarorszgot, s a magyar nemzetet kignyol kp, mely az j Hlgyfutr c. lap fedlapjt ktelentette. A felels szerkeszt Szkros Endre.
Az orszgos fgysz elvetette a bnvdi eljrst kvetel feljelentst azon indokkal, hogy a lekzlt grafika „mvszi alkots”.
Igazn felhbort, hogy a magyarorszgi kormnyhivatalok tmogatjk a nemzetnket, orszgunkat s Istennket kignyol tevkenysgeket. Sajt haznkban sem tiltakozhatunk a tett ellen, s nem bntethetjk meg a bnsket!
Mlysgesen megalzta a bemutatott grafika a magyar nemzetet, a magyar hazt, s mly sebet tttek vele lelknkn is. Tekintettel arra, hogy a Parlament is megtrgyalta ezt a gyalzatos gyet, s a kormny sem tett lpseket a bnsk ellen, gy minden magyarnak jogban ll szmon krni a bntnyt tmogat kormnyt. De mi ezzel most nem lnk, mi tudjuk, honnan fj a szl, s lljuk a kihvst! Mindennek eljn az ideje.
A nemzeti cmernk fltt ll a Korona, ami azt jelenti, hogy orszgunk a Szent Korona uralma alatt ll. A kett nem vlaszthat el egymstl, mg akkor sem, ha a cmer alrendelt szerepet tlt be. Az emltett Korona – s nemzetgyalzs gye mindaddig nem tekinthet befejezettnek, amg a bnsk szmonkrse meg nem trtnik.
Az olyan erklcsi alapokon ll kormny, amely az ilyen gyalzatot prtfogsba veszi, megsrti az orszg alkotmnyt, s gygythatatlan sebet t a nemzet szvn!
Tagadhatatlan, hogy a bels ellensg tette ezt velnk, s cselekedetvel rmutatott arra, hogy az „demokratikus fegyverneme” az erklcsi s llektani fegyvervisels. Sajnos 1991 – ben mg nem ocsdott fel a nemzet olyan mrtkben, mint napjainkban, de egy alapos fellvizsglat meg fogja majd tenni a hatst, mert az ilyen, nemzetet srt bntett nem vl el.
gy dr. Bcz Endre volt fgysz, mint a frtelmes bra ksztje, Bernth (y) Sndor el fogja nyerni mlt bntetst!
AZ ARANYKOR
Bizonyra sokan hallottk mr emlegetve az „aranykort”, mely mesje sokfle vltozatban maradt rnk. Az smagyar trtnelemkutatk is tallkoztak a korszak lersval, de azok a mondk, mesk mr olyan egynektl maradtak fenn, akiknek ugyangy nem volt fogalmuk az aranykor vals llapotrl, formjrl, mint a mai embernek. rdemes mgis nhny renk maradt mondatot idzni az emltett korrl:
„Az aranykorban nem voltak betegsgek.”
„Az aranykorban rk let volt.”
„Az aranykorban bke s szeretet uralkodott a fldn, olyan volt a fldi let, mint a mennyorszgban!”
„Amikor egy nap volt egy v….”
Sok – sok utals maradt rnk arrl az ismeretlen korrl, ami egyik naprl a msikra hirtelen eltnt, s a bks fldi letet egy pokoli let vltotta fel. Mert legynk szintk nmagunkhoz – kivve nhny „szerencss” egynt – fldnk npe pokoli letet l. Rabja munkahelynek, rabja a bankoknak, rabja a krnyezetnek s rabja nmagnak is! Egy nap, mint nap modernebb rabszolgatart trsadalomban lnk, amibe mi mr rabknt szlettnk bele, s gyermekeink, unokink nem a jltet, hanem a mi rabsgunkat, rabszolgasgunkat rklik tlnk. Mert rab embernek a fia is rab. Aztn azrt is rabok vagyunk, mert lelknk szinte mr elsorvadt, s mint llek nlkli robotgpek lnk, hogy a nlunk furfangosabb szjrs, tlnk idegen identits csoportok szmra magas letnvt teremtsnk. Nem csoda ht, hogy npnk vezredes nkntes rabsga folyamn vgyakozva gondol arra az idre, amelyet soha sem ltott, melynek csupn emlke maradt fenn, s abban a rgi korszakban „j volt lni!”
Milyen is lehetett akkor az let?
Valban nem voltak betegsgek? Valban rk letek voltak az emberek? Valban szeretet s bke uralkodott egykor a fldn?
Ahhoz, hogy megrtsk az aranykorbeli letet, gondolatban vissza kell utaznunk vagy tzezer vet, mert azt a kort a vzzn puszttotta el. Ugyan milyen is lehetett fldnk a nagy katasztrfa eltt?
Fldnk a vzzn eltt:
Elszr is azt kell megvizsglnunk, hogy fldnk melyen helyzetben volt az univerzumban, mert elssorban attl fggtt az, hogy valban ltezett – e a sokszor emlegetett Aranykor. Erre vlaszolva meg kellene elznnk mg a teremtsmtosz idejt is, de arra most nincs idnk, elgedjnk meg egy kis elmlkedssel, azzal is elbbre jutunk.
Sok mindent rul el neknk fldnk llapotrl a rengeteg lelet, amikre kutatink leltek r, s sok, egyelre mg meg nem magyarzott jelensget is figyelembe kell vennnk.
Mieltt a leletek elemzst megkezdennk, fldnk llapott kell megllaptanunk. Ugyanis a vzzn eltt a fld felteheten kzelebb volt a Naphoz, mint ma, s nem elliptikus, hanem krkrs plyn keringett a Nap krl. Azt sem fogadhatjuk elhihetetlennek, hogy forgsi sebessge lnyegesen lassbb volt a mainl. Erre utal a npmesinkben ismert monds: „Amikor egy nap volt egy v”. Jllehet, ez nem felel meg a valsgnak, de hosszabbak lehettek a napok, miszerint fldnk forgsi sebessge lassbb volt.
Hogy a fldnk forgsi sebessge lassbb volt, igazolja az a tnet, hogy rengeteg dinoszaurusz s egyb hatalmas hllk csontjait talljuk az gynevezett „kiszradt folyk” medrben, s tbbnyire a mlyen fekv helyeken. Ugyanis, amikor bellt a katasztrfa, fldnk forgsi sebessge hirtelen felgyorsult, a hatalmas test llatok, mint risi „hsgombcok” grgtek a fld felsznn, majd a mlyebben fekv terleteken akadtak el. Erre utal nyomok lthatk Kanadban, Drumheller (Aberta tartomny) kzsg vlgyben, melyet „kiszradt folymedernek” vlnek, holott a fld tengelyvonala elferdlse okozta azt, hogy a foly irnyt vltoztatott s j medret vjt magnak, igazodva a fellpett j egyenslyi helyzethez. Termszetesen nem csak folymedrekben talltak shll maradvnyokat, hiszen azok az llatok idstelen idk ta ltek fldnkn, s elhullsuk nem volt helyhez kttt. Igen, magasabb terleteken is akadtak csontokra, de az, hogy „tmegvel” lelhetnk shll csontokat egy helyen, az mr elgondolkoztat tnet. Hogyan kerlhettek oda egyszerre annyian? Minden bizonnyal gy trtnt, hogy a fld forgsi sebessge hirtelen felgyorsult. Ezt egy hirtelen felgyorsul jrmhz hasonltanm, s a hatalmas test llatok fldre zuhantak s gurulni kezdtek, aztn az alacsonyabban fekv helyeken elakadtak. Majd ltni fogjuk, hogy mirt most a fldnk forgsi sebessgn van a hangsly, s nagyon kzel jrunk a valsghoz fejtegetsnkkel.
Tekintettel arra, hogy krkrs plyn kerlgette fldnk a Napot, gy ghajlata lland volt. Forr gvi, esetleg a plusokon szubtrpusi ghajlat lehetett, erre utal az, hogy Kanadban, ahol tlen manapsg gyakran mnusz negyven fok al esik a hmrsklet – mint az emltett leletek bizonytjk – hatalmas test hllk ltek. Ugyanakkor Argentnban, a Patagniai fennskon is talltak dinoszaurusz csontvzat, mellette az agyagba szradt emberi lbnyom volt lthat. Ez utbbi megdnttte azt a feltevst, azaz elmletet, hogy a hatalmas hllk tbb vmillival elbb ltek, mint az ember. Ahhoz, hogy azok a hatalmas hllk lni tudjanak, elssorban trpusi ghajlatnak kellett lennie, s a meleg klma mellett bsges tpllkra volt szksgk.
Haznk ghajlata trpusi volt. Erre utalnak a lignitbnykban elkerlt hatalmas zsurl s pfrny lenyomatok. A Krpt – medence volt a sokat emlegetett den, mert haznkban az eddig elkerlt leletek szerint nem ltek hatalmas hllk, nem volt jgkorszak sem. A Krpt – medence volt a legvdettebb terlet a fldkereksgen, s ha megfigyeljk, mai viszonylatban is ritkbbak a termszeti csapsok, mint egyb terleteken, valamint enyhbb lezajlsuk is.
Jelen pillanatban haznk klmja klns figyelmet rdemel, hiszen kapcsolatos a Szent Korona trtnelmvel, ezrt foglalkozunk vele.
Fldnk tengelyvonala merleges volt, s ennl fogva a mai Alfldet tenger bortotta. Ezt tanstjk az Alfldn tallt tengeri kagylk s csigk. De Kecskemten az Aranyhomok Szlloda alapja kissa kzben is sok tengeri kagyl kerlt felsznre.
Elzleg mr sz volt a „szkheli” hajsokrl, akik az egsz vilgot bejrtk. Knnyen tehettk, hiszen a Fekete tenger sszert a Krpt – medence tengervel, ahonnan szrmaznak azok a gyngyk, melyeket a Szent Koronn lthatunk.
Igen rdekes tudomnyos dolgozatokat rt dr. Gyrfs gnes az gynevezett „halemberekrl, akik hajkon l, vilgjr tudsok voltak, ezrt halemberknt rktettk meg ket. A szerz kpeken mutatta be pl. azt is, ahogy a „halemberek” operltak, datolyt poroztak a Mezopotmiban kisott emlkeken. Ugyan honnan hajzhattak le Mezopotmiba azok a hajkon l tudsok? Csakis a Krpt – medencbl, hiszen ez volt a tudomnyok kzpontja, „a tuds blcsje”, s a hajz tudsok az itt szerzett tudsukat adtk t a vilg minden tjn lt magyaroknak. Abban az idszakban a magyar tenger sszert a Fekete tengerrel, mely csatlakozott a Fldkzi tengerhez, s az arabok lakta terletnl lehetett egy tjr a Perzsa blre. Ily md jutottak le tudsaink a Krpt – medencbl Mezopotmiba is hajkkal. Teht nem volt olyan, hogy: „A Duna als folysa”, mert a tenger valahol a Kis – Alfldnl vgzdtt.
Figyelembe kell vennnk azt is, hogy az cenok s a Fldkzi tenger szintje magasabb volt a mainl, hiszen nem voltak hatalmas jgrtegek a plusokon. Teht nem csak azrt bortotta haznk jelents rszt a tenger, mert a fld tengelyvonala merleges volt, hanem a mai vzllsra mg radhatunk vagy szzhsz mtert, a plusok jghegyeinek vizt.
rdemes mlyebben belegondolni az egszsggyi tmba. Mint mr emltsre kerlt, a hajkon l „halemberek”, azaz tudsok tantottk npnk orvosait a vzzn utni vezredekben is, s a leletek szerint olyan bonyolult agymtteket vgeztek el sikerrel, amikre ma a legjobb agysebsz - kzlse szerint - sem merne vllalkozni! De az emltett tudomny mr csak tredke lehetett a vzzn elttinek, s a np emlkezetben az a rgi, magas szint orvostudomny emlke maradt letben; ezrt tallkozhatunk npmesinkben azzal a mondssal, hogy az Aranykorban nem volt betegsg. Bizony nagyon sok igazsg rejlik si szls – mondsainkban, csak ki kell hmozni bellk a valsgot.
A tropikus, azaz meleg ghajlathoz igazodva ltztek az emberek. Mint ismeretes, a klnbz korokban s terleten l ember sajt brzatra s sajt ruhzatval brzolta isteneit. Ennek ksznhet az, hogy a Szent Koronn is a meleg klmhoz igazod, laza ltzkben lthatk Isteneink. Az „arab tunika” teht nem arab tallmny, hanem csak az utkorra maradt ruhaviselet, mely mr az Aranykorban ismeretes volt. A Kzel – Keleten, Irakban, Irnban s egsz Japnig meg a Malj – szigetekig megtallhat az emltett ruhaviselet, st a frfiak fejbbjn a varkocs, amit „lfaroknak” neveznk, megtallhat. A mezopotmiai pecsthengerek lenyomatain az Istent is gyakran lthatjuk az emltett ltzkben s hajviselettel, amit a trtnszek ma „kontyos” hajviseletnek mondanak. Pl. szamurj hajviselet.
Igazn feltn, de eddig mg senki sem figyelt fel arra, hogy sok ezer kilomter vlasztja el azokat a npeket egymstl, akik mr tbb ezer v ta hasonl, szinte azonos mdon ltzkdnek. Ennek eredete is a Szent Korona kpeihez vezet vissza bennnket, mely az Aranykorbl eredt, s mert a vzznt tvszelt emberektl maradt az utkorra.
A TECHNOLGIA
Az aranykor embere igen magas szint technolgival rendelkezett. Erre vonatkoz, vzzn eltti emlknk nem sok tallhat, de minden bizonnyal akad nhny a mzeumokban, csak sajnos tves elbrls, tves kormeghatrozs rvn ms korra tettk a trgy ksztsi idejt.
Hrom nagyon fontos tmpontunk azrt mgis van:
Az egyik a Kuvaitban lev barlang festmnye, mely Kr.e. 5900 krl kszlhetett, s lebeg rhajsokat brzol. Az itt bemutatsra kerlt kpet Tibold Lszl nagyszer smagyarkutat ksztette. Amint ltjuk, az rhaj belsejt rzkelteti velnk a fest, mikzben rraktk repkednek a trben. Az rhajsok gy lebegnek a festett kpen, mint napjainkban lthatjuk az asztronautkat. Ez a festmny kzvetlen a vzzn utni korban kszlt. A barlang valsznleg Atarhaszisz, a katasztrft tllt kirly barlangpalotja lehetett. Ezt a falfestmnyt a „Slytalansg” nvvel lttam el. Az rhajsok fejn, mint kt szarv, lthatk az antennk, mert a kp festje soha nem ltott rhajst, csak hallott rluk, s gy kpzelte el az antennkat.
A msik bizonytkunk az rhajzsrl az, hogy Mezopotmiban, Mari vrosban, mely Kr.e. 3000 krl plt, kistak egy rhajs istenn szobrot. Ez az rhajs Istenanya szobor tanstja azt, hogy valban volt rhajzs a vzzn eltti korban. Ez az rhajsnt brzol Istenanya szobor mr az rhajs sisak peremn fut antennt mutat, teht gy nzhetett ki egy igazi rhajs az Aranykorban. A szobor olyan kemny mszkbl kszlt, hogy vsni, faragni nem lehetett. Abban a korban, amikor Mari vrost ptettk, nem lteztek olyan eszkzk, amikkel megmunklhat lett volna az emltett kemny mszk, teht csakis a vzzn eltti korbl maradt rnk.
A harmadik, magas technolgirl tanskod bizonytk a Szent Korona, hiszen gy volt megptve, hogy kozmikus sugrzssal rendelkezett, mikzben csak a Krpt – medencben tallhat elemekbl plt egybe. Mai tudsaink kptelenek lennnek a Krpt – medence anyagbl „kozmikus” koront pteni.
Szmunkra a npmesknl tbbet jelentenek az rutazsokra utal nyomok. Erre vonatkoz kpek s leletek sokasga talltatott a vzzn utni korszakokbl. Mrmint Mezopotmiban, Peruban (nazca vonalak), de gy hallottam, hogy haznkban is nyomait lthatjuk. Mivel az rhajsok az „ggel” voltak kapcsolatban – hiszen a fldrl „fel, az gbe” repltek – s mert az rhajsok sisakjn szarvhoz hasonl antenna („sugura”, mai rtelemben „sugra”, azaz: „sugrzja”) volt, ezrt a vzzn utn az gieket, vagyis az Isteneket szarvkoronval brzoltk. gy klnbztettk meg ket a fldi lnyektl. Rengeteg pecsthenger tanskodik errl.
Amint ltjuk, magas szint technolgia ltezett, s taln magasabb kulturlis szinten ltek eldeink, mint a mai kor embere, gy semmi ktsg nem fr ahhoz, hogy k ptettk meg a Szent Koront. Mert, mint ismeretes, a Szent Koronnak sugrz ereje van, s mg a mai napig is rezhet mkdse. Egy ilyen korona megptshez nagy tudsra volt szksg, s nagyon kompliklt mszereket hasznlhattak hozz. Ezek a dolgok nem kpezhetik vita trgyt.
Csupn nhny dolog kerlt szba, de mr az emltettek alapjn is el tudunk magunknak kpzelni egy olyan kort, egy olyan mesevilgot, amelyben az rraktk gy repkedtek jrat szerint, mint ma a replgpek. Igen, az Aranykor tnyleg mesevilg lehetett.
A VZZN, KR. E. 6000
Fldnk – mint emltettem – a Nap krl forgott, krkrs plyn. Mivel tbb rhajzsra utal leletet talltunk, gy minden bizonnyal termszetes dolog lehetett az rben val utazs. De hov utaztak az rhajsok? A mezopotmiai megfejtett krsok alapjn ltezett egy „felvilg” (fels vilg) meg egy „alvilg” (a fldi let vilga) valamikor. A felvilg az ugyebr fent volt az „gben”, s oda utazgattak az rhajsok. Ebbl az kvetkeztethet ki, hogy fldnknek volt egy „ikertestvre” hozznk nagyon kzel, s lnk ide – oda utazgats ksretben tartottk fenn a kapcsolatot. A fldnket kvet ikerbolyg valsznleg nukleris robbans hatsra felrobbant, s nagy nyoms rhette fldnket, amitl hirtelen megprdlt, forgsi sebessge felgyorsult, tengelyvonala elferdlt s krkrs plyjt elliptikusra vltoztatta. Ez a katasztrfa idzte el a ngy vszakos idjrst, valamint ennek hatsra keletkezett jgpncl a sarkokon, mert ott megfagyott a vz. A nagy hideg folytn keletkezett jgtblk sztak a vz ramlatval, s ahov eljutottak, ott a mnusz 70 – 80 fokos jghegyek kzelsge „jgkorszakot” idzett el, mert az rintett terleten minden megfagyott. Magyarorszgon, azaz a Krpt – medencben nem volt jgkorszak, de nagyon megviselte a terletet a beramlott hideg leveg. Bennnket a haznkat krbevev nagy hegyek mentettk meg a pusztulstl.
Ugyanakkor Egyiptomban trtnt, hogy hirtelen olyan hideg lgramlat rte a terletet, hogy az rsok szerint „megfagytak a piramisptk ezrei”. (Errl amerikai reprodukcit kzlt a Discovery Canada tv. ad) minden bizonnyal a trsg kzelbe szhatott egy hatalmas jghegy, s onnan ramlott a vgzetet jelent hideg szl az orszgra.
Tekintettel arra, hogy a fld tengelyvonala elferdlt, az egyenslyi llapotok megvltoztak, s a fld felsznn lv vzmennyisg, a folyk, tavak, tengerek, cenok igazodtak az j egyenslyi llapotokhoz. Mivel fldnk tengelyvonala „megdlt”, kilptek medrkbl. Olyan terleteket rasztott el a vz, ahol azeltt nem volt lthat nyoma sem, s a folyk is azt tettk, majd j medret vjtak maguknak. Ez okozta a vzznt, nem a negyven napos es. – Ez nem zrja ki azt, hogy eszs ksrte a tnetet. – A tengelyvonal elferdlse hatsra – mely 23, 5 fokra tehet – folyt ki a vz a magyar tengerbl, s keletkezett az Alfld utna.
Nagy felletessget jelentene, ha figyelmen kvl hagynnk a fld belsejben lezajlott vltozsokat! Mindannyian tisztban vagyunk azzal, hogy fldnk belseje kplkeny s folys lvbl ll, melyek lland fortyogsa kzben gzk s gzok szabadulnak fel. Az egyenslyi llapot megvltozsa, valamint a fld forgsi sebessgnek felgyorsulsa is hatott a fld belsejben lev anyagra, s ez felszni problmkat okozott. j tzhnyk keletkeztek, s gyakori volt a fldrengs is. Megltsom szerint sem a fld felszne, sem a belseje nem nyugodott bele azokba a nagy vltozsokba, amik lezajlottak. Termszeti erk trnek fel vratlanul, s az ember nem rti azok mirtjt. A fld belsejben a kplkeny anyag ide – oda mozog, s szerintem ennek ksznhet az is, hogy fldnk mgneses kzpontja vndorol.
A vzzn sem zajlott le minden terleten egyformn. Br igen nagy puszttst vgzett a Krpt – medencben is, de mrskeltebb volt, mint ms terleteken. A Krpt – medencrl nem tudunk sokat, csak azt tudjuk, hogy Kr.e. 4000 tjn innen irnytottk le a np egy rszt Mezopotmit helyrelltani, s szablyozni a medrt vltoztatott Eufrtesz folyt – mert igen nagy llekszm vesztesg rte a terletet. Badiny Js professzor szerint a Szemere nemzetsg teljes ltszmban kltztt le Mezopotmiba. Ez arra enged kvetkeztetni minket, hogy haznk sokkal szerencssebb helyzetben volt, mint a tbbi orszg, gy Mezopotminl is lnyegesebben kisebb vesztesg rte. A jelek szerint a Szemere nemzetsg nlklzhet volt orszgunkban.
Hogy milyen puszttst vgzett a vzzn?
Szolgljon szemlltet eszkznek a Fejlaka barlang egyik festmnye, Tibold Lszl fotja.
A kp festje mvszi, de dbbenetes mdon brzolta a vzzn utni llapotokat. Egy meztelen frfi s n fogja a kipusztult letft. A frfi bal kezben husng lthat, az minden rendelkezsre ll eszkz az let jrakezdshez; sember sorsra jutottak a tllk.
A kipusztult letfa az elbbi kulturlt letforma megsemmislst jelenti, s az emberisg – ez esetben a terlet lakossga – nagyszm kipusztulsra is utal. Ezt a kpet az „jrakezds” nvvel lttam el.
Igazn csodval hatros, hogy a mi Szent Koronnk srlsmentesen vszelte t a katasztrft.
A vzzn nagy krokat okozott, s az emberisg tbbsge ldozata lett a termszeti csapsoknak. De azzal mg nem fejezte be az rdg a munkjt, hanem is emberi lnyeket teremtett, s azt a magyar np kipuszttsa rdekben tette. Az itt bemutatott kp is a kuvaiti Fejlaka barlangban tallhat, Tibold Lszl fotja. Ez a festmny is a vzzn utni vekben kszlt, s egy jvendlst mutat.
A kr bal oldaln egy kecske ll, madrral a htn. A kecske annak a npcsoportnak a totemllata, amely akkor a terleten lakott. A htn ll madr gi jelensg, gy ezt a ragadoznak festett madarat a Turullal vagyunk knytelenek azonostani. A kp festje felteheten nem ltott mg slymot letben, hiszen a slyom nem volt honos sem Mezopotmiban (Irak), sem a Kzel – keleten, hanem az Ural – Altj vidke volt lelhelye. Br a vzzn utni, ksbbi idkben, vittek le slymokat Mezopotmiba, de csak az uralkodknak, akik vadszgattak a betantott madarakkal. Teht a Fejlaka barlang festje nem lthatott slymot, s fantzija szerint rajzolt egy madarat a kecske htra. A kecske s a madr ilyen formn trtnt brzolsa azt jelenti, hogy a totemllat npe kapcsolatban ll az ggel, s a Szentllek lakozik bennk, vezrli ket.
Kzpen az rdg lthat, mely kt kzzel nyl a kecske fel, szemmel lthatan meg akarja fogni, rabjv tenni a szabad, Szentllek ltal vezrelt llatot. Az rdghz kapcsold figura meg nem ms, mint az rdg emberhez hasonl gonosz teremtmnye. A kpen lthat „stt alak” az rdggel mkdik egytt, hozz kapcsoldik.
A kp mondanivalja az, hogy az rdg mindent elkvet, hogy a „kecske totemllat npt” rabjv tegye, s az ltala teremtett lnyek segtsgvel puszttsa el ket. Ezt a festmnyt a „Szent kecske befogsa” cmmel lttam el.
Sajnos ez a jslat is beteljesedett, mert megjelentek az rdgi npek, akik „befogtk a kecske npt”, azaz bepltek az orszg appartusba, s egy puccsal hatalomra jutottak, s rettenetes npirtst vittek vgbe. Ezek voltak az asszrok, de mert knyes dolog a kegyetlenked „feketefejek” nevt felhozni, s mert a magyar irtst el kell kendzni, ezrt az internacionalista tudsok elkereszteltk ket, s mint „akkd” szerepelnek a kztudatban. Az egyetemeken tiltott dolog a mezopotmiai smagyarokrl tantani, ezrt az si mveltsget az akkd kultrtl kezdik, kihagyjk a Kr.e. 5900 – tl kezdd „kkorszakot”, mintha az a kt – hromezer v nem is lett volna. gy a vilgkultra egy smita (szemita) nptl indul ki, akik ugyan nem voltak zsidk, de a mai zsidsg igyekszik azoktl szrmaztatni magt. Innen szrmazik a „szemita” elnevezs, de a smita asszrokbl valsznsg szerint csak a szriaiak maradtak meg. s mint tudjuk, a szrek egyltaln nem zsidk…..
A ksbbi korokban, a mr megsemmislt asszrok utn jval ugyan, egyb arab npek kerltek el millis szmban a sivatag homokjbl, akik aztn befejeztk az smagyar lakossg kiirtst. (A trtnet rdekessge az, hogy az jonnan keletkezett npek egyiknek sem leltk meg eddig a kifejldsi terlett, mint az asszrokt sem, hanem: „Csak vannak, mert lettek!”)
Haznk sorsa is kzdelmess vlhatott, de mindaddig llta a viharokat, amg Szent Koronnkat meg nem csonktottk. Azzal az rdg kiterjesztette hatalmt az den fl is.
<< Vissza az 1. oldalra
Tovbb a 3. oldalra >>
|